Adresas

Biudžetinė įstaiga

Mokyklos g. 1,  Platelių mstl., Plungės r.;

tel. (8 448) 49206 (bendras);

mob. +37064540379 (direktorė)

+37067423249 (sekretorė,buhalterė, ūkio vedėja)

El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Į.k. 191129671

...

Dabar svetainėje 14 svečiai (-ių) ir narių nėra

Straipsniai

Filtras
 • Susitikimas su Žemaitijos Nacionalinio parko gamtos skyriaus ekologe Edita Lydiene

                         Gražų sausio 29-osios rytą, kai šaltis truputį atlėgo pas mus atėjo ekologė. Pirmiausia ji supažindino su Nacionalinio parko emblema, paaiškino ženklų reikšmes: saulė - kultūros paveldas, ąžuolas - gamtines vertybes, vingiuota linija - kalvotą Žemaitijos reljefą.

                        Vaikai kalbinami pasakojo, kad jų tėveliai turi įrengę prie namų lesyklėles paukšteliams ir juos lesina įvairiausiom kruopom, sėklom ir nesūdytais lašiniais. Dabar stebėsime atskrendančias zylutes, nes mums ekologė papasakojo, kad jų yra trys rūšys: mėlynoji, pilkoji ir didžioji. O atskirti jas galime pagal „kepurėlės“ spalvą.

                        Sužinojome, kad sausio 25-oji pusiaužiemis, kad šią dieną barsukas verčiasi ant kito šono ir jei diena pasitaikė saulėta, tai jis pasivaikščiojo prieš užmigdamas, todėl antroji žiemos pusė gali būti gili.

  Karkia varnos ant šakos

  Dūksta kiškiai pusnynuos

  Reik barsuką kelt iš miego

  Nes pusiaužiemis.

   

                   Po įdomaus pasakojimo apie gamtos saugojimą mes su vaikais žaidėme žaidimą ,,Gamtos ryšio voratinklis“, iš kurio supratome, kad gamtoje augmenija, gyvūnija tarpusavyje yra susiję ir vieni be kitų negalėtų egzistuoti.

                        Po susitikimo visi keliavome į darželio kiemą papuošti žaliaskarės pušelės pačių pagamintais ledo žaisliukais. Vaikai kartu su auklėtojom šaldėme formelėse nuspalvintą vandenį ir pagaminome ledo žaisliukus, nes dalyvaujame tęstiniame Mosėdžio vaikų lopšelio – darželio projekte ,,Ledo papuošalai žiemos sodui -2“.

                        Tikriausiai pastebės ir paukšteliai mūsų papuoštą pušelę, nes šalia yra įrengta lesyklėlė.

  {gallery}2012/znp{/gallery}

 • Žiema

            Žiema - nepaprastas metų laikas. Girgžda po kojomis akinančiai baltas sniegas, viliodamas vaikus ant kalniukų, į čiuožyklas.

            2013 m. sausio 17 d. auklėtoja Gita Jurkšienė organizavo renginį ,,Piešimas ant sniego‘‘.

            Aplankėme lesyklėlę, pabėrėme paukšteliams kruopų. Renginio metu piešėme ant sniego, stengėmės įnešti kuo daugiau spalvų. Labiausiai vaikus džiugino čiuožimas nuo kalniuko su rogutėmis,čiuožynėmis.

            Renginys užsibaigė siurprizo ieškojimu nuspalvintame sniege.

   

 • Projekto ,,Augsiu sveikas kaip ridikas“ baigiamasis renginys

            Obuolys ir apelsinas

            Ant šakos linksmai mankštinas.

                                Stok, sėsk, palinguok

                                Ir rankutėmis suplok.

             Šia linksma mankštele prasidėjo projekto ,,Augsiu sveikas kaip ridikas“ baigiamasis renginys, kuriame dalyvavo visa darželio bendruomenė.

   Auklėtoja Gita Jurkšienė dar kartą apžvelgė, visus renginius, kurie vyko projekto ,,Augsiu sveikas kaip ridikas“ metu. O renginių būta išties nemažai.

  Pirmiausia sukūrėme lankstinuką ,,SVEIKAS VAIKAS – LINKSMAS VAIKAS‘‘

  Jame sudėjome įvairius patarimus ir pamokymus tėveliams apie sveiką ir aktyvų vaikų gyvenimą.

  Organizavome „Medelių sodinimo šventę“, į kurią įsijungė visa darželio bendruomenė.

  Kaimo turizmo sodyboje ,,Po ąžuolais“ vyko edukacinė pamokėlė ,,Mano kepaliukas“. Vaikai stebėjo ir patys dalyvavo duonelės atsiradimo procese.

  Vyko renginys „Ekologijos takeliu’’. „Varpelio“ ir „Saulutės“ gr. vaikai lankėsi Vaivos Jundulaitės ekologiniame ūkyje. Čia vaikai susipažino su vaistiniais augalais, o grįžę į darželį siuvome maišelius vaistažolėms.

  Gegužės mėn. darželio sporto aikštelėje vyko ,,Šeimų sporto šventė‘‘. Joje aktyviai dalyvavo vaikai, tėveliai ir senoliai. Šventėje taip pat dalyvavo LR sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis.

  Šventinio rytmečio ,,Rudenėli, kas gi tavo pintinėlėj” metu vaikai parodė programėlę, taip pat vyko praktiniai užsiėmimai, mažieji gamino salotas iš įvairių daržovių, jomis vaišino savo tėvelius.                      

  Kūrėme lėles iš daržovių spektakliui ,,Daržovių puota’’.

  Tėveliai su vaikais kūrė receptų aplanką ,,Augsiu sveikas kaip ridikas’’, kuriame buvo tik sveiki patiekalai.

  Vykome į Žem. Kalvarijos darželį, kur vykdėme švietėjišką veiklą ir dalyvavome draugiškose sportinėse varžybose.

  Edukacinė pamokėlė ,,Lietuviški patiekalai”, kuri vyko Bukaitėje. Vaikai buvo supažindinti su tradiciniais Lietuviškais ekologiškais patiekalais, su įvairiais senoviškais daiktais, klausėsi įdomių pasakojimų.

  Po ataskaitos apie nuveiktus darbus, vaikai parodė linksmą programėlę, kurios metu ir dainavo, ir šoko, ir grojo metalofonais. Renginio metu aktyvai dalyvavo ir tėveliai. Kartu su vaikais sportavo, žaidė muzikinius žaidimus, vaidino pasaką ,,Ropė“.

  Šis projektas mūsų bendruomenei buvo labai svarbus, nes vaikai ir tėveliai gavo daug žinių apie sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, ekologinę kultūrą. Nes sveikata, kaip ir gyvenimas – asmeninis žmogaus turtas.

  Projekto „Augsiu sveikas kaip ridikas!" baigiamasis darbas