Adresas

Biudžetinė įstaiga

Mokyklos g. 1,  Platelių mstl., Plungės r.;

tel. (8 448) 49206 (bendras);

mob. +37064540379 (direktorė)

+37067423249 (sekretorė,buhalterė, ūkio vedėja)

El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Į.k. 191129671

...

Dabar svetainėje 8 svečiai (-ių) ir narių nėra

Straipsniai

Filtras
 • „Žemaites esam mes gėmė“

   Šie metai paskelbti Tarmių metais, nes siekiama jas gaivinti, populiarinti, skatinti vartojimą. Platelių lopšelio-darželio bendruomenė organizavo ikimokyklinio amžiaus vaikų šventę-konkursą „Žemaites esam mes gėmė“.

  Buvome maloniai nustebinti, kai renginyje panoro dalyvauti vis Plungės miesto ir rajono darželiai, į kvietimą atsiliepė ir Skuodo rajono Mosėdžio lopšelio–darželio kolektyvas.

  Šventę pradėjo Platelių lopšelio-darželio direktorė Asta Plataunienė Alekso Girdenio žodžiais: „Tėvynė prasideda nuo gimtojo kiemo. Gimtoji kalba yra ta, kurią gauname iš Motinos“, ir paragino visus susirinkusius neužmiršti savo namų kalbos, savo tėvų kalbos.

  Šventę vedė seniausiai darželyje dirbanti ir gražiai žemaitiškai kalbanti auklėtoja Irena Aleškevičienė ir priešmokyklinės grupės vaikai Emilija ir Tomas. Žemaitiškais pokštais, pasakojimais ir posakiais šventės vedėjai į sceną kvietė vis kitus dalyvius, kad šie irgi atvertų savo gimtosios kalbos kraitelę. Konkurso dainorėliai, pasakoriai džiugino žemaitiškai atliekamomis liaudies dainomis, pasakojimais, vaidinimais.

  Renginys paliko didelį įspūdį ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Buvo sunku išskirti geriausią pasirodymą, todėl visi šventės dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanėlėmis.

  Šventę užbaigėme žemaitiška daina:

  Ruods bova, ruods bova, ruods susitėktė,

  Tik ne ruods, nemalonu, kad rek išsėskėrtė...

   

 • „Sugrįžki į vaikystės miestą“

  „Kai pagaliau sugrįši į vaikystės miestą, suprasi, kad ilgėjaisi

  ne miesto, bet vaikystės“

   

                                                                           „Senas Evingas“

   

            Balandžio 12 d. mūsų vaikučiai pasikvietė savo senelius į šventinę popietę „Sugrįžki į vaikystės miestą“

            Vaikai sveikino senolius eilėmis, šoko senovinius šokius „Kadagys“, „Obelytė“, „Čia yr, čia nier“, dainavo senovines dainas „Pasiejau linieli“, „Ruods bova“.

           Seneliai džiaugėsi, kad anūkėliai moka jų vaikystės dainas, šokius ir žaidimus, maloniai priėmė vaikučių kvietimą pažaisti ir pašokti kartu su jais.

           Vėliau visi vaišinosi močiučių keptais pyragais ir arbatėle.

   

 • „Vaikų Velykėlių šventė“ – 2013 m.

  Balandžio 5 dieną darželyje vyko „Vaikų Velykėlių šventė“ – 2013 m., kurią visoje Lietuvoje organizavo „Naisių vasara“. Tai konkursas, puoselėjantis gražias lietuviškas tradicijas, ugdantis jaunąją kartą ir bendrumo dvasia sujungiantis šeimas. Darželio vaikučiai, jų mamytės, tėveliai ir Platelių miestelio bibliotekos „Pelėdžiukų“ klubas labai aktyviai dalyvavo piešiant, aplikuojant margučius. Visi darbeliai šiuo metu yra eksponuojami Platelių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje. Taip pat visų darbelių nuotraukos yra išsiustos į „Naisių vasaros“ svetainę. Jas galite rasti www.naisiuvasara.lt.

  Ačiū rėmėjams už prizus.